Skoči do osrednje vsebine

Ministrstvo za digitalno preobrazbo

  • Dne 26. junija 2024 smo na ministrstvu prejeli odziv na komunikacijsko kampanjo "Premisli, nato stisni" s strani Društva psihologov Slovenije in pridruženih organizacij (Center za duševno zdravje NIJZ, Slovenski center za raziskovanje samomora, Inštitut Andrej Marušič, Univerza na Primorskem, ter Sekcija za otroško in mladostniško klinično psihologijo pri Zbornici kliničnih psihologov Slovenije).

  • Slovenija je dosegla pomemben napredek na področju digitalne preobrazbe, kar je razkrilo drugo poročilo o stanju digitalnega desetletja, ki ga je objavila Evropska komisija. Poročilo, ki vsebuje celovit pregled napredka pri doseganju digitalnih ciljev za leto 2030, jasno izpostavlja močne točke držav članic.

  • Na Ministrstvu za digitalno preobrazbo smo 2. julija 2024 gostili delegacijo Republike Uzbekistan, ki se mudi na večdnevnem študijskem obisku v Sloveniji. Namen obiska je bila seznanitev njihovih strokovnjakov z dosežki Slovenije na digitalnem področju predvsem kar se tiče digitalnih javnih storitev.

Novice

  • Odziv ministrstva na osnutek revizijskega poročila

    Na ministrstvu za digitalno preobrazbo ocenjujemo, da je bil nakup prenosnikov (namesto digitalnih bonov, za katere je bilo porabljenih 29 milijonov evrov) smotrn in potreben, računalniki pa so že in še bodo prišli na zakonit ter pregleden način do upravičencev.

  • Srečanje v okviru Unesca: od etičnih načel k dejanjem pri upravljanju umetne inteligence

    V Parizu je potekalo srečanje visokih političnih predstavnikov z namenom razprave o uresničevanju Unescovih priporočil o etiki v umetni inteligenci in upravljanju umetne inteligence na globalni ravni. Slovenijo je zastopala ministrica za digitalno preobrazbo dr. Emilija Stojmenova Duh.

  • Konferenca v Bruslju o interoperabilni Evropi – SEMIC 2024

    Ministrica za digitalno preobrazbo dr. Emilija Stojmenova Duh je nastopila na konferenci pod naslovom Interoperabilna Evropa: od vizije do realnosti, ki jo je v Bruslju organizirala Evropska komisija v okviru belgijskega predsedovanja Svetu EU. Osnovni cilj interoperabilne Evrope je uskladitev in poenotenje pri javnih storitvah, izmenjavi verodostojnih informacij in uporabi podatkov.

Izpostavljene teme in projekti