Direkcija za vode
-
Direkcija Republike Slovenije za vode je z namenom poenostavitve upravnega poslovanja ter zagotavljanja jasnih usmeritev za investitorje in projektante pripravila tipski dokument, ki vključuje splošne projektne pogoje za načrtovanje najpogostejših posegov v prostor.
-
Direkcija Republike Slovenije za vode je danes z izbranim izvajalcem VGP Novo mesto d. d. podpisala pogodbo za izvedbo projekta Ukrepi za zmanjšanje poplavne ogroženosti Šmarjeških Toplic na povodju Toplic. Dogodku je prisostvoval tudi župan Občine Šmarješke Toplice mag. Marjan Hribar, ki je bila aktivno vključena v pripravo projekta.
-
Direkcija Republike Slovenije za vode je 24. oktobra 2022 z izvajalcem PROHAUS, d.o.o., sklenila pogodbo za izvedbo ukrepov za zmanjšanje poplavne ogroženosti v Občini Starše. Projekt vključuje gradnjo protipoplavnih zidov in nasipov na območju Loke in Rošnje ter ureditve za zmanjšanje poplavne ogroženosti v naseljih Starše in Zlatoličje.
Novice
-
Ministrstvo za naravne vire in prostor pripravlja Nacionalni načrt za obnovo narave
Svet Evropske unije je junija lani sprejel uredbo o obnovi narave. Krovni cilj uredbe je do leta 2030 obnoviti vsaj 20 odstotkov kopenskih in morskih območij EU, do leta 2050 pa vse ekosisteme, ki potrebujejo obnovo. Ministrstvo za naravne vire in prostor (MNVP) je tako začelo s pripravo Nacionalnega načrta za obnovo narave (NNON), ki bo ključni dokument za izvajanje uredbe o obnovi narave.
-
Ohranjajmo naravno pestrost: Video o pomenu pravilnega ravnanja z okrasnimi invazivkami
Nenadzorovano širjenje okrasnih invazivnih tujerodnih vrst rastlin (ITVR) je pogosto povezano z nepravilnim odlaganjem zelenega odreza v naravi, kar je izredno problematično zlasti ob vodotokih.
-
Začetek izvajanja celovitih protipoplavnih ukrepov na povodju Sotle
V torek, 25. marca 2025, je Direkcija Republike Slovenije za vode izvedla uvedbo v delo za projekt Celoviti protipoplavni ukrepi na povodju Sotle, s čimer se začenja izvajanje ukrepov za zmanjšanje poplavne ogroženosti v Rigoncah, Gmajni in Dobovi ter večjo zaščito prebivalcev pred ekstremnimi vremenskimi pojavi.