Skoči do osrednje vsebine

Projektna enota za vodenje strateških in evropskih projektov

V Projektni enoti za vodenje strateških in evropskih projektov opravljamo podporne naloge in sicer nudimo pravno, informacijsko, strokovno in administrativno podporo. Izvajamo tudi administrativne kontrole javnih naročil, računov in zaposlitev ter skrbimo za širšo promocijo na projektu Zeleni slovenski lokacijski okvir - SLO4D. Smo vezni člen med ostalimi projektnimi skupinami, saj skrbimo za koordinacijo in komunikacijo na projektu.

Projekt Zeleni slovenski lokacijski okvir – SLO4D je financiran iz Načrta za okrevanje in odpornost in Podnebnega sklada. Na projektu sodelujejo Geodetska uprava Republike Slovenije (GURS), Ministrstvo za naravne vire in prostor (MNVP), Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo (MOPE), Agencija Republike Slovenije za okolje (ARSO) in Direkcija Republike Slovenije za vode (DRSV). Na projektu Zeleni slovenski lokacijski okvir (SLO4D) sodeluje več projektnih skupin, šest vertikalnih in dve horizontalni. Horizontalni projektni skupini sta Projektna pisarna in Projektna skupina za geoinformatiko. Vertikalne projektne skupine pa so GURS projektna skupina za geodezijo in nepremičnine, MNVP projektna skupina za prostor – Direktorat za prostor in graditev (DzPG), MNVP projektna skupina za vode – Direktorat za vode (DzV), DRSV projektna skupina za vode, MOPE projektna skupina za okolje – Direktorat za okolje (DzO) in ARSO projektna skupina za naravo in monitoring. Glavni cilj projekta je horizontalna digitalna povezanost prostora, voda, narave, okolja in nepremičnin. Do konca leta 2025 bo dosežen mejnik, ko bo povezana prostorska in okoljska digitalna podatkovna infrastruktura.

Povezane teme

  • Državni koordinatni sistem

    Koordinatni sistem je matematična osnova, s katero objektom in pojavom pripišemo koordinate in s tem opišemo njihovo lokacijo. To omogoča njihov prikaz na kartah in ustrezno evidentiranje v prostorskih informacijskih sistemih. Državni prostorski koordinatni sistem je osnova za umestitev objektov ali pojavov v prostoru. Prostorska umestitev pomeni določitev ali pripis koordinat točkam, ki predstavljajo objekte ali pojave, v izbranem koordinatnem sistemu. Državni prostorski koordinatni sistem je uradno veljavni koordinatni sistem na območju države.

  • Nepremičninske evidence

    Podatki o fizičnih lastnostih nepremičnin v Republiki Sloveniji, ki jih vodi Geodetska uprava, so zbrani v katastru nepremičnin, evidenci državne meje, registru prostorskih enot, registru naslovov in zbirnem katastru gospodarske javne infrastrukture.

  • Množično vrednotenje

    Sistem množičnega vrednotenja je zasnovan kot večnamenski sistem, ki omogoča statistično zanesljivo ocenjevanje tržne vrednosti večjemu številu nepremičnin naenkrat, zato je uporaben za različne javne namene, ki potrebujejo tak podatek za svoje delovanje.

  • Državni topografski sistem

    Državni topografski sistem je namenjen sistematičnemu zbiranju, vodenju in posodabljanju topografskih podatkov o objektih in pojavih na zemeljskem površju za potrebe organov javne uprave in splošne potrebe. Sestavljajo ga topografski podatki, ki se večinoma vodijo v zbirki topografskih podatkov, državna topografska karta, državne pregledne karte ter drugi topografski podatki. Del državnega topografskega sistema so tudi podatki daljinskega zaznavanja ter zemljepisna imena, ki so deloma standardizirana in jih vodimo v registru zemljepisnih imen.

Povezani projekti