Objava Javnega povabila za delovni preizkus 2020 pri delodajalcih
V letu 2020 so za vključevanje brezposelnih oseb na razpolago različni viri financiranja in sicer:
Za Delovni preizkus 30 plus je v letu 2020 na voljo okvirno 380.000 EUR, za Delovni preizkus za mlade 730.000 EUR, pri čemer 80 % sofinancira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada, 20 % pa je zagotovljenih iz slovenskega proračuna. Za izvajanje Delovni preizkus je namenjenih okvirno 700.000,00 EUR, ki se financirajo iz integralnega proračuna.
Delovni preizkus po tem javnem povabilu pomeni vključitev brezposelne osebe v delovni proces delodajalca – nosilca projekta, na konkretnem delovnem mestu, kjer se oseba preizkusi pod strokovnim vodstvom mentorja. Izvaja se neposredno pri delodajalcu, ki je oddal ponudbo. Delovni preizkus v obliki dela na domu ni dovoljen.
Delovni preizkus traja največ 1 mesec oziroma najmanj 100 ur. V obdobju odobrenega trajanja se izvaja praviloma brez prekinitev.
Kaj brezposelni pridobijo z vključitvijo v program?
- Preizkusijo sposobnosti, znanja, veščine, kompetence in spretnosti na konkretnem delovnem mestu.
- Pridobijo dodatna konkretna znanja in izkušnje in si tako izboljšajo zaposlitvene možnosti pri istem ali drugem delodajalcu.
Kdo se lahko vključi?
V »Delovni preizkus« se lahko vključijo brezposelne osebe, prijavljene v evidenci brezposelnih oseb na Zavodu. Specifične ciljne skupine so glede na vir financiranja natančneje določene v Javnem povabilu.
Na javno povabilo se lahko prijavijo delodajalci, ki so pravne ali fizične osebe, vpisane v Poslovni register Slovenije, in izpolnjujejo še vse druge pogoje, določene v javnem povabilu. V okviru ene ponudbe lahko delodajalec predlaga enega ali več programov delovnega preizkusa, skladno s pogoji opredeljenimi v javnem povabilu. Ponudbe za usposabljanje lahko oddajo elektronsko prek Portala za delodajalce, od objave javnega povabila do razdelitve sredstev oziroma najkasneje do 30. decembra 2020.