Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano tudi letos aktivno sodeluje na Kulturnem bazarju
O pomenu projekta Tradicionalni slovenski zajtrk (TSZ), ki poteka vsako leto na dan slovenske hrane (tretji petek v novembru), so na okrogli mizi spregovorili dr. Bojan Pahor, generalni direktor Direktorata za hrano in ribištvo na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Boštjan Noč, predsednik Čebelarske zveze Slovenije – pobudnice projekta ter Irena Simčič iz Zavoda RS za šolstvo.
Tradicionalni slovenski zajtrk je primer dobrega medresorskega sodelovanja, saj povezuje tako različne vladne resorje kot tudi kmetijske, gospodarske, vzgojno-izobraževalne, zdravstvene in kulturne ustanove. Zajtrka z živili domačega izvora - kruha, masla, medu, mleka in jabolk - se je v letu 2019 razveselilo že več kot 268.000 otrok, vzgojiteljev in učiteljev v slovenskih vrtcih in osnovnih šolah.
Prvotno je bila akcija namenjena predvsem izobraževanju in ozaveščanju otrok o pomenu čebel in čebeljih pridelkov, danes pa je namen projekta izobraževati, obveščati in ozaveščati otroke in mlade, pa tudi najširšo javnost, o pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad, pomenu in prednostih lokalno pridelanih živil, pomenu kmetijske dejavnosti in čebelarstva za pridelavo, okolje in gospodarske dejavnosti.
Več informacij o projektu Kulturni bazar