Potrjeni prispevki mednarodnim organizacijam s področja razvojnega sodelovanja in humanitarne pomoči
Slovenija z omenjenimi prispevki krepi načelo učinkovitega multilateralizma preko sodelovanja z mednarodnimi organizacijami, tako pri oblikovanju politik kot pri izvajanju aktivnosti na terenu. Skladno z vsebinskimi prioritetami Slovenije na področju razvojnega sodelovanja in humanitarne pomoči je največ sredstev namenjenih za dejavnosti na področju nujnega odzivanja na humanitarne krize, za krepitev miru in varnosti, varstvo človekovih pravic in spodbujanje enakosti spolov ter aktivnostim na področju trajnostnega razvoja, predvsem vode in podnebnih sprememb.
Glavni prejemnik humanitarnih prispevkov je Svetovni program za hrano (angleško World Food Programme - WFP), ki mu Slovenija sredstva namenja za reševanje prehranske negotovosti na območju Sahela, Afriškega roga in Haitija.
Slovenija nadaljuje s podporo razvojnih projektov preko agencij in skladov Združenih narodov, na primer Urada visokega komisarja za človekove pravice, Programa za ocenjevanje vode UNESCO, Urada Organizacije Združenih narodov (OZN) za najmanj razvite države, Sklada OZN za prebivalstvo, Oddelka OZN za politične zadeve in izgradnjo miru, Sklada za najmanj razvite države za podnebne spremembe, Sklada za izgradnjo miru in Mirovnega in humanitarnega sklada za ženske.
Skupna višina sredstev, ki jih Slovenija namenja za humanitarno in razvojno pomoč v treh letih znaša 3.287.000 evrov, od tega 1.127.000 evrov za razvojne in 2.160.000 evrov za humanitarne prispevke. V letošnjem letu Slovenija namenja 357.000 evrov za prispevke razvojnega sodelovanja in 620.000 evrov za humanitarne prispevke.