Tudi Slovenija med izbranimi državami za vzpostavitev kompetenčnega centra za čipe in polprevodnike
Prav tako bodo nudili tudi podporo, usposabljanja in dostop do velikih infrastrukturnih objektov, kot so pilotne linije in platforme za oblikovanje. Na Ministrstvu za digitalno preobrazbo smo tako pripravili vse potrebno, da se je slovenski konzorcij lahko prijavil na evropski razpis in bil izbran za izvajanje dejavnosti kompetenčnega centra za čipe in polprevodnike.
Vodilni partner slovenskega konzorcija je Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani, v konzorciju so še Fakulteta za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani, Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru, Univerza v Novi Gorici, Institut Jožef Stefan ter Center odličnosti nanoznanosti in nanotehnologije – Nanocenter Ljubljana.
Vsak center bo krepil nacionalne in regionalne prednosti in bo specializiran za določena ključna tehnološka področja. Gre za strateško ciljno usmeritev, ki med drugim zagotavlja tudi dolgoročne naložbe v lokalno strokovno znanje ter trajno osredotočenost na inovacije in rast.
Kompetenčni centri, povezani v evropsko mrežo, bodo tako hkrati podpirali evropsko industrijo polprevodnikov in skrbeli za specifične potrebe lokalnih ekosistemov.