Skoči do osrednje vsebine
GOV.SI

Krepitev sodelovanja med slovenskim in francoskim uradom za intelektualno lastnino

Delegacija Urada Republike Slovenije za intelektualno lastnino je 6. februarja 2025 obiskala francoski urad za industrijsko lastnino. Namen srečanja je bil izmenjava izkušenj in dobrih praks na področju intelektualne lastnine ter krepitev dvostranskega sodelovanja med uradoma.
Direktor Francoskega urada za industrijsko lastnino Pascal Faure in direktorica Urada RS za intelektualno lastnino mag. Karin Žvokelj pozirata pred vhodom v francoski urad, nad njima vihrajo zastave Slovenije, EU in francije

Direktor Francoskega urada za industrijsko lastnino Pascal Faure in direktorica Urada RS za intelektualno lastnino mag. Karin Žvokelj | Avtor: Francoski urad za industrijsko lastnino

1 / 3

Na srečanju so predstavniki obeh uradov predstavili organizacijsko strukturo in naloge posameznih oddelkov, sledile so predstavitve ključnih storitev in aktualnih dosežkov obeh uradov. Slovenski urad je predstavil nacionalno strategijo intelektualne lastnine do leta 2030, vrednotenje intelektualne lastnine ter promocijske in ozaveščevalne aktivnosti. Francoski urad pa je izpostavil storitve, ki jih izvajajo za zagonska ter mala in srednje velika podjetja, aktivnosti za ozaveščanje različnih ciljnih skupin o ponarejanju in piratstvu ter kampanje za ozaveščanje mladih. Predstavili so tudi zakonsko ureditev in praktične primere na področju geografskih označb.

Direktorja obeh uradov sta se dogovorila, da bosta urada prihodnje leto podpisala sporazum o sodelovanju, ki bo vključeval aktivnosti ozaveščanja malih in srednje velikih podjetij o pomenu pravic intelektualne lastnine. 

Srečanje je del prizadevanj Urada za intelektualno lastnino za uresničevanje naših strateških ciljev, med katerimi je tudi krepitev mednarodnega sodelovanja. Tesnejše povezovanje s tujimi partnerji omogoča izmenjavo znanj in dobrih praks, kar pripomore k izboljševanju naših storitev, sklenitev mednarodnih sporazumov o sodelovanju pa prinaša tudi konkretne koristi slovenskim inovatorjem in podjetjem.