Skoči do osrednje vsebine
GOV.SI

Dela na ljubljanski železniški postaji v polnem zamahu

Na osrednjem delu železniške postaje Ljubljana od jeseni lani potekajo dela za nadgradnjo tirne in peronske infrastrukturi ter gradnjo novega nadhoda s postajno dvorano.

Trenutno potekajo dela na tirni in peronski infrastrukturi, kjer poteka odstranjevanje obstoječe infrastrukture, ter pripravljalna dela za izvedbo nove infrastrukture. V sklopu gradnje novega nadhoda nad postajnimi tiri, ki bo potnikom omogočil varnejši in lažji dostop do peronov, so v izvedbi piloti za podporno konstrukcijo. Poleg tega potekajo dela za prenovo in širitev obstoječega podhoda, ki bo vključeval površine za pešce in kolesarje pod vsemi postajnimi tiri ter dvigala za lažji dostop na perone. Izvajalec je začel tudi z deli za gradnjo novega zaklonišča, ki bo locirano na severnem delu postaje, med železniško in bodočo avtobusno postajo. Ob tem so v teku tudi dela za prestavitev in zaščito signalnovarnostnih naprav.

Projekt je sofinanciran s povratnimi evropskimi sredstvi iz Načrta za okrevanje in odpornost.

Na spletnem portalu Krajšamo razdalje je na voljo več informacij o projektu nadgradnja železniškega območja ljubljanskih postaj.