Izobraževanje o človekovih pravicah in opolnomočenje otrok v Maroku
Obvestilo Ministrstva za zunanje in evropske zadeve
Državljanom svetujemo, da pri načrtovanju poti v tujino preverite veljavnost svojih dokumentov, spremljate razmere na območju načrtovane poti, poskrbite za ustrezno potovalno zdravstveno zavarovanje, preverite pogoje vstopa v ciljno in tranzitne države ter upoštevate navodila tamkajšnjih oblasti. Izpolnite lahko tudi spletni obrazec o vašem potovanju v tujino. V državah ali delih držav, za katere je ministrstvo izdalo priporočilo visoke oziroma najvišje stopnje previdnosti (oranžno, rdeče ali črno opozorilo) je lahko nudenje konzularne pomoči državljanom omejeno, oteženo ali onemogočeno. Državljani s potovanjem na ta območja prevzemajo tudi večjo odgovornost za morebitne posledice, ki bi nastale zaradi nezmožnosti nudenja konzularne pomoči.
Namen projekta je bil razvoj kulture spoštovanja človekovih pravic in aktivnega državljanstva v okviru šolskega sistema ter usposabljanja učiteljev za poučevanje otrok o njihovih pravicah na območjih Al-Hoceima in Tangierja. Projekt, ki je temeljil na gradivu Naše pravice, je nastal na podlagi pozitivnih izkušenj predhodnega projekta v regiji Al-Hoceima z isto vsebino in je odziv na velik interes vseh, ki delajo na področju pravic otrok v okolju, kjer so pravice otrok, predvsem migrantov pogosto zlorabljene.
Skupno je bilo izvedenih 559 delavnic o otrokovih pravicah za 1307 otrok, ki so pridobili znanja o spoštovanju pravic otrok in možnostih aktivnega sodelovanja v procesu odločanja v skupnosti. Z namenom nadaljnjega izvajanja delavnic na področju otrokovih pravic in državljanske vzgoje za otroke je bilo usposobljenih 38 učiteljev, štirje lokalni strokovnjaki pa so bili usposobljeni za izvajanje nadaljnjih usposabljanj za učitelje. S pravicami otrok je bilo seznanjenih tudi 614 staršev preko šestih javnih kampanj pa tudi širša javnost.