Skoči do osrednje vsebine

Obvestilo Ministrstva za zunanje in evropske zadeve

Državljanom svetujemo, da pri načrtovanju poti v tujino preverite veljavnost svojih dokumentov, spremljate razmere na območju načrtovane poti, poskrbite za ustrezno potovalno zdravstveno zavarovanje, preverite pogoje vstopa v ciljno in tranzitne države ter upoštevate navodila tamkajšnjih oblasti. Izpolnite lahko tudi spletni obrazec o vašem potovanju v tujino. V državah ali delih držav, za katere je ministrstvo izdalo priporočilo visoke oziroma najvišje stopnje previdnosti (oranžno, rdeče ali črno opozorilo) je lahko nudenje konzularne pomoči državljanom omejeno, oteženo ali onemogočeno. Državljani s potovanjem na ta območja prevzemajo tudi večjo odgovornost za morebitne posledice, ki bi nastale zaradi nezmožnosti nudenja konzularne pomoči.

Projekt si v zahodni Ruandi prizadeva rešiti več težav hkrati. Na območju, kjer skoraj polovica ljudi živi pod pragom revščine, je preživetje večine odvisno od kmetijstva. Možnosti za dohodek so omejene, zlasti za ženske in mlade. Pomanjkanje vode, podhranjenost otrok in uporaba nevarnih virov energije so le nekateri izmed izzivov.

Skozi izobraževanje o trajnostnih kmetijskih praksah, distribucijo živali, semen, sadnih dreves, učinkovitih kuhalnikov in vodnih črpalk ter  z vzpostavitvijo poslovnih dejavnosti za dohodek se bo izboljšala prehranska varnost in ekonomski položaj 1.595 vključenih ciljnih gospodinjstev (od tega 70% žensk in deklet). Z izgradnjo vodovodne infrastrukture, saditvijo dreves in izvajanjem kampanj za 40.000 prebivalcev o trajnostni rabi virov in preprečevanju nasilja na podlagi spola bo projekt vplival na širšo lokalno skupnost. Projekt temelji na multiplikaciji, da bi dosegel dolgoročne pozitivne spremembe. Sodelovanje lokalnih avtoritet, mladinskih klubov, šol, lokalnih in slovenskih podjetij (Damahaus prestige, GeoCodis) bo omogočilo trajnostno upravljanje z viri, ozaveščanje in preprečevanje nasilja zaradi spola, ter prispevalo k varovanju okolja.