Dvostranski odnosi
Obvestilo Ministrstva za zunanje in evropske zadeve
Državljanom svetujemo, da pri načrtovanju poti v tujino preverite veljavnost svojih dokumentov, spremljate razmere na območju načrtovane poti, poskrbite za ustrezno potovalno zdravstveno zavarovanje, preverite pogoje vstopa v ciljno in tranzitne države ter upoštevate navodila tamkajšnjih oblasti. Izpolnite lahko tudi spletni obrazec o vašem potovanju v tujino. V državah ali delih držav, za katere je ministrstvo izdalo priporočilo visoke oziroma najvišje stopnje previdnosti (oranžno, rdeče ali črno opozorilo) je lahko nudenje konzularne pomoči državljanom omejeno, oteženo ali onemogočeno. Državljani s potovanjem na ta območja prevzemajo tudi večjo odgovornost za morebitne posledice, ki bi nastale zaradi nezmožnosti nudenja konzularne pomoči.
Slovenija in Belgija sta vzpostavili diplomatske odnose 5. marca 1992 in vse odtlej se ti razvijajo ter krepijo na številnih področjih in na vseh ravneh. Z Luksemburgom je Slovenija vzpostavila diplomatske odnose 11. marca 1992 in vse odtlej so dvostranski odnosi med državama zelo dobri in brez odprtih vprašanj.
Več novic o dvostranskih odnosih Slovenije z državami v pristojnosti Veleposlaništva v Bruslju najdete na strani posamezne države: Belgija, Luksemburg in Zelenortski otoki.
Promocija slovenske kulture
Na veleposlaništvu v Bruslju skrbimo za dvostransko sodelovanje v kulturi in promocijo slovenske kulturno-umetniške ustvarjalnosti v državah akreditacije. V svojih prostorih redno organiziramo dogodke. Interes za sodelovanje nam lahko sporočite na naš elektronski naslov. Uporaba prostora je brezplačna, morajo pa biti dogodki prosti vstopnine.
Umetnike, zlasti tiste, ki se udeležujejo osrednjih mednarodnih dogodkov, vabimo, da nas o svojem obisku in aktivnostih obvestijo, da bomo lahko poskrbeli za promocijo in se poskušali dogovoriti za organizacijo spremnega dogodka na veleposlaništvu ali drugi primerni lokaciji.
Povezane teme
-
Slovenci v Evropi
Slovence lahko najdemo po vsej Evropi. Veliko se jih je iz domovine izselilo po drugi svetovni vojni, največ v šestdesetih in sedemdesetih letih prejšnjega stoletja zaradi boljših gospodarskih možnosti, preseljevanju pa smo priče tudi danes. Največ Slovencev v Evropi živi v Nemčiji.