Civilno-vojaško sodelovanje
Med pomembnejšimi aktivnostmi pripadnic in pripadnikov Slovenske vojske je njihovo kontinuirano usposabljanje in urjenje, saj lahko le tako uspešno izvajajo predpisane naloge. Ustrezno urejena vadišča in strelišča so zato vitalnega pomena za vso državo.
Največ urjenj in usposabljanj poteka na Osrednjem vadišču Slovenske vojske Postojna, ki obsega vadišče Poček in strelišče Bač. O vseh aktivnostih redno obveščamo na spletni strani. Prav tako sta zaradi pomembnosti tu objavljena načrta zapor zračnega prostora nad osrednjim vadiščem in letenja za treninge padalcev.
Vadišča, strelišča, telovadnice in nekatere druge objekte v upravljanju Ministrstva za obrambo lahko zunanji uporabniki najamejo pod predpisanimi pogoji in skladno s ceniki uporabe.
Aktivnosti na vadiščih Slovenske vojske
Aktualni načrti uporabe osrednjega vadišča Postojna, drugih vadišč in strelišč Slovenske vojske, cenik uporabe vojaških vadišč, načrt zapor zračnega prostora nad osrednjim vadiščem ter načrt letenja PC-6 za treninge padalcev
-
Ceniki
Cenik uporabe vojaških strelišč Slovenske vojske za zunanje uporabnike, 27. junija 2016
Cenik uporabe vojaških vadbišč, 15. julija 2013Cenik- Cenik uporabe strelišč Slovenske vojske (pdf, 135 KB)
- Cenik vadišč (pdf, 48 KB)
Domicili Slovenske vojske
Slovenska vojska preoblikovanju sledi na vseh področjih delovanja, tako vsestransko in celovito ureja tudi sodelovanje s civilnim okoljem. Sodelovanje s civilnimi organizacijami in društvi (civilno-vojaško sodelovanje, CVS) je tako uskladila tudi z doktrinarnimi izhodišči in standardi zavezništva.
S ciljem vzpostavitve in vzdrževanja takšnih civilno-vojaških razmerij, ki čim bolj podpirajo uresničevanje poslanstva Slovenske vojske in hkrati zadovoljijo želje in potrebe civilnega okolja, ter za čim bolj načrtno, usmerjeno, dobro usklajeno in vodeno sodelovanje Slovenske vojske s civilnim okoljem ima Slovenska vojska delovanje na tem področju organizirano z jasno prostorsko razmejitvijo pristojnosti na območju delovanja oziroma v lokalnem okolju, v katerem posamezna enota deluje. Pristojnost za načrtovanje, organiziranje in izvajanje sodelovanja z lokalnim civilnim okoljem je dodeljena posameznim enotam, ki so s tem dobile svojo domicilno pristojnost.