Skoči do osrednje vsebine

Svetovalec v Probacijski enoti Ljubljana (31 in 32) | Uprava Republike Slovenije za probacijo (Ministrstvo za pravosodje)

Rok za prijavo je potekel.

Opis delovnega mesta

Izbrana kandidata bosta delo na uradniškem delovnem mestu svetovalec opravljala v nazivu svetovalec III (izhodiščni plačni razred delovnega mesta/naziva je 31. plačni razred oziroma osnovna plača 1.492,62 EUR bruto), z možnostjo napredovanja v naziv svetovalec II in svetovalec I. Z izbranima kandidatoma bo sklenjeno delovno razmerje za nedoločen čas, s polnim delovnim časom, s trimesečnim poskusnim delom. Izbrana kandidata bosta delo opravljala v prostorih Ministrstva za pravosodje, Uprave za probacijo, Glinška ulica 3, v Ljubljani oziroma v njegovih uradnih prostorih.

Zahteve za prijavo

Kandidati, ki se bodo prijavili na prosti delovni mesti, morajo izpolnjevati naslednje pogoje:

  • imeti morajo najmanj visokošolsko strokovno izobraževanje (prejšnje)/visokošolska strokovna izobrazba (prejšnja) - Socialna varnost (KLASIUS-P-16: 092) oziroma Izobraževalne znanosti (KLASIUS-P-16: 0111) oziroma Varnost, varovanje, zaščita in reševanje (KLASIUS-P-16: 1032) ali najmanj visokošolsko strokovno izobraževanje (prva bolonjska stopnja)/visokošolska strokovna izobrazba (prva bolonjska stopnja) - Socialna varnost (KLASIUS-P-16: 092) oziroma Izobraževalne znanosti (KLASIUS-P-16: 0111) oziroma Varnost, varovanje, zaščita in reševanje (KLASIUS-P-16: 1032) ali najmanj visokošolsko univerzitetno izobraževanje (prva bolonjska stopnja)/visokošolska univerzitetna izobrazba (prva bolonjska stopnja) - Socialna varnost (KLASIUS-P-16: 092) oziroma Izobraževalne znanosti (KLASIUS-P-16: 0111) oziroma Varnost, varovanje, zaščita in reševanje (KLASIUS-P-16: 1032);
  • imeti morajo najmanj 7 mesecev delovnih izkušenj;
  • vozniški izpit B kategorije;
  • znanje uradnega jezika (visoka raven aktivnega obvladanja slovenščine);
  • državljanstvo Republike Slovenije;
  • ne smejo biti pravnomočno obsojeni zaradi naklepnega kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti in ne smejo biti obsojeni na nepogojno kazen zapora v trajanju več kot šest mesecev;
  • zoper njih ne sme biti vložena pravnomočna obtožnica zaradi naklepnega kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti.

Kot delovne izkušnje se šteje delovna doba na delovnem mestu, za katero se zahteva ista stopnja izobrazbe in čas pripravništva v isti stopnji izobrazbe, ne glede na to, ali je bilo delovno razmerje sklenjeno oziroma pripravništvo opravljeno pri istem ali pri drugem delodajalcu. Za delovne izkušnje se štejejo tudi delovne izkušnje, ki jih je javni uslužbenec pridobil z opravljanjem del na delovnem mestu, za katero se zahteva za eno stopnjo nižja izobrazba, razen pripravništva v eno stopnjo nižji izobrazbi. Kot delovne izkušnje se upošteva tudi drugo delo na enaki stopnji zahtevnosti, kot je delovno mesto, za katero oseba kandidira. Delovne izkušnje se dokazujejo z verodostojnimi listinami, iz katerih sta razvidna čas opravljanja dela in stopnja izobrazbe.

Na podlagi četrtega odstavka 54. člena Uredbe o notranji organizaciji, sistemizaciji, delovnih mestih in nazivih v organih javne uprave in v pravosodnih organih (Uradni list RS, št. 58/03 in nadaljnje spremembe in dopolnitve) se za delovno mesto svetovalec predpisane delovne izkušnje skrajšajo za tretjino v primeru, da ima kandidat univerzitetno izobrazbo (prejšnjo) ali visoko strokovno izobrazbo (prejšnjo) s specializacijo oziroma magisterijem znanosti ali magistrsko izobrazbo (druga bolonjska stopnja).

V skladu z Uredbo o potrebnem znanju slovenščine za posamezne poklice oziroma delovna mesta v državnih organih in organih samoupravnih lokalnih skupnosti ter pri izvajalcih javnih služb in nosilcih javnih pooblastil (Uradni list RS, št. 22/08) je za delo na uradniškem delovnem mestu svetovalec potrebna visoka raven aktivnega obvladanja slovenščine. Navedena uredba podrobneje določa, kdaj šteje, da ima oseba določeno raven znanja slovenščine, in kako se le-ta dokazuje.

Pri izbranem kandidatu se bo preverjalo ali ima opravljeno obvezno usposabljanje za imenovanje v naziv. V nasprotnem primeru bo moral izbrani kandidat obvezno usposabljanje za imenovanje v naziv, v skladu s prvim odstavkom 89. člena ZJU, opraviti najkasneje v enem letu od sklenitve pogodbe o zaposlitvi.

Poleg navedenih pogojev mora kandidat izpolnjevati splošne pogoje, ki jih urejajo predpisi s področja delovnega prava.

Prijava mora vsebovati:

  1. pisno izjavo kandidata o izpolnjevanju pogoja glede zahtevane izobrazbe, iz katere mora biti razvidna stopnja/raven in smer/področje izobrazbe, pridobljen strokovni naziv ter datum pridobljene izobrazbe in ustanova, na kateri je bila izobrazba pridobljena;
  2. pisno izjavo kandidata o vseh dosedanjih zaposlitvah oziroma drugem delu, iz katere je razvidno izpolnjevanje pogoja glede zahtevanih delovnih izkušenj. Izjava mora vsebovati navedbo delodajalca, skupen čas trajanja dela z datumom sklenitve in datumom prekinitve delovnega razmerja pri posameznem delodajalcu oziroma datumom začetka in datumom prenehanja opravljanja drugega dela, opis dela ter stopnjo zahtevnosti delovnega mesta oziroma drugega dela;
  3. pisno izjavo kandidata, da aktivno obvlada slovenščino na visoki ravni v skladu z Uredbo o potrebnem znanju slovenščine za posamezne poklice oziroma delovna mesta v državnih organih in organih samoupravnih lokalnih skupnosti ter pri izvajalcih javnih služb in nosilcih javnih pooblastil;
  4. pisno izjavo kandidata o opravljenem obveznem usposabljanju za imenovanje v naziv, če ga je opravil;
  5. pisno izjavo kandidata, da:
  • je državljan Republike Slovenije,
  • ni bil pravnomočno obsojen zaradi naklepnega kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti in da ni bil obsojen na nepogojno kazen zapora v trajanju več kot šest mesecev,
  • zoper njega ni bila vložena pravnomočna obtožnica zaradi naklepnega kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti;

    6. pisno izjavo, da za namen tega natečajnega postopka dovoljuje Ministrstvu za pravosodje pridobitev podatkov iz 5. točke iz uradnih evidenc.

 

V primeru, da kandidat z vpogledom v uradne evidence ne soglaša, bo moral sam predložiti ustrezna dokazila.

Zaželeno je, da prijava vsebuje tudi kratek življenjepis ter da kandidat v njej poleg formalne izobrazbe navede tudi druga znanja in veščine, ki jih je pridobil.

V skladu z 21. členom Uredbe o postopku za zasedbo delovnega mesta v organih državne uprave in v pravosodnih organih (Uradni list RS, št. 139/06 in 104/10) se v izbirni postopek ne uvrsti kandidat, ki ne izpolnjuje natečajnih pogojev.

Delovne naloge

Naloge delovnega mesta svetovalec so naslednje:

  • izvrševanje probacijskih nalog;
  • individualno in skupinsko delo z osebami, vključenimi v probacijo;
  • sodelovanje in izvajanje posebnih oblik strokovnega dela z osebami, vključenimi v probacijo;
  • sodelovanje z drugimi organi, nevladnimi organizacijami, ipd;
  • samostojno oblikovanje manj zahtevnih gradiv s predlogi ukrepov;
  • zbiranje, urejanje in priprava podatkov za oblikovanje zahtevnejših gradiv;
  • opravljanje drugih nalog po navodilu vodje;
  • socialna in pedagoška diagnostika.

Prednosti pri izbiri

Prednost pri izbiri bodo imeli kandidati:

  • z delovnimi izkušnjami z delom z ranljivimi skupinami;
  • z delovnimi izkušnjami s svetovalnim delom.

Postopek prijave

Kandidat vloži prijavo v pisni obliki na priloženem obrazcu, ki jo pošlje v zaprti ovojnici z označbo: "za javni natečaj za prosto uradniško delovno mesto svetovalec v Upravi za probacijo, Probacijski enoti Ljubljana, številka (šifri DM 31 in 32)« na naslov: Ministrstvo za pravosodje, Sekretariat, Služba za kadrovske zadeve, Župančičeva ulica 3, 1000 Ljubljana, in sicer v roku 8 dni po objavi na osrednjem spletnem mestu državne uprave GOV.SI in spletni strani Zavoda Republike Slovenije za zaposlovanje. Za pisno obliko prijave se šteje tudi elektronska oblika, poslana na elektronski naslov: gp.mp@gov.si, pri čemer veljavnost prijave ni pogojena z elektronskim podpisom.

Kontaktna oseba za dodatne informacije

Besedilo javnega natečaja in prijavni obrazec