Usposabljanje zakonitih zastopnikov, študijski obiski in supervizija
Zaposleni na Uradu Vlade Republike Slovenije za oskrbo in integracijo migrantov se pri svojem delu srečujejo z različnimi kategorijami oseb, med drugim tudi z ranljivimi kategorijami, kamor sodijo žrtve različnih zlorab, mladoletniki brez spremstva, osebe z duševnimi motnjami in vedenjskimi težavami, ki zahtevajo določene strokovne pristope. Te pristope in metode dela bodo lahko strokovni delavci videli in jih implementirali preko študijskih obiskov drugih inštitucij in namestitvenih kapacitet, kjer se srečujejo s podobno ali isto populacijo.
Delo z navedeno populacijo je pogosto močno obremenjujoče za strokovne sodelavce, ki bodo različne izzive, reakcije in dogodke lahko naslovili s pomočjo supervizije.
Zakonito zastopništvo mladoletnikov brez spremstva je področje, ki je zaradi ranljivosti populacije zelo zahtevno, zato morajo biti osebe, ki zastopajo mladoletnike brez spremstva usposobljene, tako kot to določa področna zakonodaja.
Operacija je 75 % sofinancirana s sredstvi Evropske unije, iz Sklada za azil, migracije in vključevanje (AMIF).
Ministrstvo za notranje zadeve, ki uprava program Sklada za azil, migracije in vključevanje, objavlja programske dokumente ter vsebinske in finančne podatke o njegovem izvajanju na spletnem portalu Portal - evropska sredstva.