Vloga za pridobitev ali podaljšanje vodnega dovoljenja za pogon vodnega mlina, žage ali podobne naprave
Vodno dovoljenje za pogon vodnega mlina, žage ali podobne naprave lahko pridobi fizična ali pravna oseba.
Navodila za oddajo vloge
Vloga za pridobitev ali podaljšanje vodnega dovoljenja se na predpisanem obrazcu vloži pri Direkciji RS za vode. Izpolnjeni vlogi je treba priložiti naslednje dokumente:
- Hidrološko poročilo, v primeru, da gre za odvzem vode iz vodotoka, vendar šele na poziv Direkcije Republike Slovenije za vode v samem postopku.
- Tehnična dokumentacija o objektih in napravah, ki bodo rabili vodo (tehnična dokumentacija mora vsebovati zlasti tehnično poročilo z opisom odvzema vode, dovodnega sistema, odvodnega sistema z izpustom in opisom naprave za rabo vode, risbe in skice osnovnih konceptov tehničnih rešitev objektov in naprav, ki so predvideni za rabo vode, izrisane v primernem merilu; situacijo z vrisom objektov in naprav za rabo vode; tlorise in prereze zajetja, dovodni in odvodni sistem z iztokom).
- Kopija načrta parcele z vrisom predvidenih objektov (t.j. objektov zajema, rabe vode in izpusta)
- Izjava lastnika nepremičnine, na kateri je predviden odvzemni objekt (ni treba, če je vodno ali priobalno zemljišče v lasti RS).
- Pisno pooblastilo (če prosilca zastopa pooblaščenec in ni izpolnjeno že v I/4. točki te vloge).
Vodno dovoljenje se na vlogo imetnika lahko podaljša, če so izpolnjeni vsi pogoji, ki so ob izteku dovoljenja predpisani za njegovo pridobitev. O podaljšanju vodnega dovoljenja se odloča na podlagi prejete vloge za podaljšanje vodnega dovoljenja, ki se vloži na predpisanem obrazcu. Podaljšanje vodnega dovoljenja je mogoče, če je do prenehanja vodne pravice manj kot 6 mesecev.
Stroški postopka: 22,60 EUR
Pravna podlaga: 125. in 127. člen Zakona o vodah in Pravilnik o vsebini vloge za pridobitev vodnega dovoljenja in o vsebini vloge za pridobitev dovoljenja za raziskavo podzemnih voda.