Ministrstvo za naravne vire in prostor
-
V sredo, 11. decembra 2024, je v dvorani krajevne skupnosti Vrhpolje potekalo delovno srečanje, namenjeno predstavitvi ukrepov znotraj projekta Zmanjšanje poplavne ogroženosti na porečju Vipave – I. faza. Dogodka so se udeležili številni krajani in predstavniki občinske uprave ter župan občine Vipava, moderiral pa ga je mag. Blaž Mozetič z Direkcije Republike Slovenije za vode.
-
V letu 2024 smo se na Ministrstvu za naravne vire in prostor odgovorno posvečali vsem trem področjem: vodam, naravi in prostoru. Leto so močno zaznamovali ukrepi sanacije po poplavah, s tem pa so bili povezani tudi ukrepi za bolj premišljeno prostorsko načrtovanje. Ob tem ne pozabljamo na ohranjanje narave v dobro prihodnjih generacij.
-
Ministrstvo za naravne vire in prostor je pripravilo seznam upravičencev za osmi sklop predplačil. Vlada je seznam prejemnikov pretekli teden potrdila na svoji seji in Finančna uprava je 76 lastnikom v poplavah in plazovih poškodovanih stanovanjskih objektov danes nakazala skupaj 337.815,80 evra.
Novice
-
Priprava prve generacije regionalnih prostorskih planov - četrto srečanje z resorji
Na Ministrstvu za naravne vire in prostor je v okviru procesa priprave prve generacije regionalnih prostorskih planov (RPP) potekalo četrto srečanje s predstavniki resorjev z namenom uskladitve in potrditve osnutkov izhodišč za pripravo RPP za vse razvojne regije. Sestanek je vodila mag. Lenča Humerca Šolar, vodja Sektorja za strateško prostorsko načrtovanje iz Direktorata za prostor in graditev.
-
Stanovalci Doma na Krasu lahko mirno živijo v svojem novem domu
Gradbena inšpekcija ne more odločati o deložaciji. Glede objav v medijih v zvezi z javnim zavodom Dom na Krasu in uporabo stanovanjske stavbe v Solkanu sporočamo, da ne drži, da je gradbeni inšpektorat odločal o morebitni deložaciji prebivalcev Doma na Krasu. Gradbena inšpekcija Inšpektorata za naravne vire in prostor lahko odloča le v skladu z Gradbenim zakonom, in sicer glede stavbe same.
-
Načrt za izvajanje Strategije prostorskega razvoja Slovenije 2050 za prvo desetletno obdobje
Ministrstvo za naravne vire in prostor je na portalu eDemokracija objavilo predlog Načrta za izvajanje Strategije prostorskega razvoja Slovenije 2050 za obdobje 2025–2034. Desetletni načrt pomeni zavezo za uresničevanje v strategiji postavljenih ciljev in prioritet, zato je pomembno, da je pred vladno obravnavo strokovno in medresorsko usklajen.
Dogodki
Spletni seminarji za občine in mesta na temo podnebja, ohranjanja narave in kakovosti življenja
Mreža občin Zavezništvo v Alpah in Društvo Alpsko mesto leta organizirata novo serijo spletnih seminarjev za občine in mesta na temo soočanja s podnebno krizo, ohranjanja biotske raznovrstnosti in zagotavljanja kakovosti življenja. Udeleženci se bodo učili drug od drugega in spoznavali zanimive primere iz prakse.