Četrti svetovni dan čebel
Glavni namen svetovnega dne čebel je ozaveščanje svetovne javnosti o pomenu čebel in ostalih opraševalcev za človeštvo, v luči prehranske varnosti in globalne odprave lakote ter skrbi za okolje in biotsko raznovrstnost.
Razglasitev svetovnega dne čebel je uspeh Slovenije kot celote, več vladnih in nevladnih institucij ter diplomacije, v tesni povezavi s tem, da so čebele tema, glede katere imajo države po svetu enotno mnenje in ki nagovarja ter predlaga rešitve za največje globalne probleme, kot je zagotavljanje prehranske varnosti za svetovno prebivalstvo, ki je še dodatno ogroženo zaradi epidemije covid-19.
Tudi letos želimo s svetovnim dnevom čebel najširšo javnost opozoriti na dejstvo, da so čebele za naše preživetje na tem planetu izredno pomembne, v mnogih državah in regijah so zaradi različnih vzrokov (še posebej pa zaradi podnebnih sprememb) zelo ogrožene. Čebele potrebujejo čist zrak, vodo in čisto okolje v širšem smislu. Če bomo ohranili okolje do te mere, da bodo čebele lažje preživele, bomo tudi ljudje živeli v lepšem in bolj zdravem okolju. Najpomembneje pa je, da se vsi skupaj ponovno zavemo, da je posameznikova vloga za ohranitev čebel in ostalih opraševalcev nujna.
Vir: MKGP
Sorodne vsebine
-
Video
Inavguracija novih orgel koprske stolnice
-
Video
Promocijski video slovenskega predsedovanja Svetu EU
-
Četrti svetovni dan čebel
-
Kratko o zgodovini Slovenije
-
Slovenska himna poudarja povezanost in prijateljstvo med narodi
-
Prešernovi nagrajenci 1991
-
Drago Jančar – evropski pripovedovalec v slovenskem jeziku
-
Narečja bogatijo slovenski jezik
-
Slovensko znanje s področja čebelarstva je bilo del prve čebelarske šole na svetu
-
Slovenski samostani